Zadzwoń do nas Doradztwo techniczne (+48) 505 054 172

...w zgodzie z naturą...

Najważniejszym elementem okien drewnianych jest surowiec, z którego został wykonany. Materiał, z którego powstanie późniejszy produkt musi spełniać wiele podstawowych kryteriów. Stosowane przez nas drewno pochodzi od uznanych producentów elementów klejonych, co gwarantuje jego jakość oraz niezawodność.
Trójwarstwowe klejenie surowca powoduje zmniejszenie zjawiska „paczenia drewna”, a dodatkowym atutem jest wyeliminowanie naturalnych wad oraz zwiększenie właściwości fizycznych w stosunku do litego drewna. Najpopularniejszym europejskim gatunkiem drewna wykorzystywanym do produkcji okien jest sosna, natomiast gatunkiem egzotycznym meranti. W naszej ofercie znajdziecie Państwo także inne, mniej popularne gatunki drzew europejskich oraz egzotycznych. Niegdyś popularny krajowy surowiec jakim jest sosna został wyparty przez drewno egzotyczne. Obecnie coraz częściej powraca się do tego gatunku, a jego jasna barwa jest niepowtarzalna i jedyna, zapewniając tym samym możliwość stosowania w budynkach, w których pożądane są pastelowe barwy. Nie każdy jednak wie, że gatunek drewna ma wpływ na współczynnik przenikania ciepła. Zaletą drewna iglastego jest jego porowatość co znacznie poprawia właściwości termiczne. Drewno gatunku liściastego poza swoim naturalnym pięknem, ma inną zaletę – wysoka gęstość, co znacznie wpływa na stabilność oraz wytrzymałość konstrukcji. Dokonując wyboru rodzaju drewna w naszych oknach należy rozpatrzyć różne zalety oraz wady poszczególnych gatunków.

....przez lata.....Obecnie panuje przekonanie, że okna wyprodukowane z drewna liściastego o wysokiej gęstości zapewnia długowieczność użytkowania – to prawda. Jednak nawet najtwardsze drewno jest podatne na korozję. Nowoczesny sposób nanoszenia powłok lakierniczych oraz impregnacja drewna sprawia, że wszystkie gatunki stosowane w produkcji okien drewnianych są trwale zabezpieczone i nie wymagają konserwacji, a bogata kolorystyka lazur uwidacznia oraz podkreśla rysunek drewna.

Wszystkie przekroje poprzeczne oraz połączenia kątowe zabezpieczone są specjalnymi preparatami, uniemożliwiającymi oddziaływanie na czynniki atmosferyczne. W ofercie posiadamy paletę lakierów transparentnych i półtransparentnych oraz farb kryjących z palety RAL.


Skontaktuj się znami
linia
kontakt
Biuro salon sprzedaży
(+48) 61 221-12-82
(+48) 505 054 172
(+48) 502 222 554
e-mail: biuro@jgk-okna.pl
Doradztwo techniczne
Grzegorz Kostrzewski
mobile: (+48) 505 054 172
e-mail: biuro@jgk-okna.pl