Zadzwoń do nas Doradztwo techniczne (+48) 505 054 172

SYSTEM INTEGRAL

to okna drewniano-aluminiowe z nowatorskim rozwiązaniem niewidocznego profilu skrzydła. Prosta forma poprzez wyeliminowanie dodatkowej ramy skrzydła jest wyróżnikiem tego produktu. Nowoczesny wygląd i wzornictwo, niespotykana budowa ramy okiennej to tylko nieliczne cechy tego systemu.

 

 
 
W wersji podstawowej nasze okna wykonujemy z okładziną ościeżnicy o profilu 81mm. Pozostała część ościeżnicy tj. 27mm pozostaje nieprzysłonięta profilem aluminiowym - na tą część ościeżnicy okna nakłada się warstwę izolacji, która eliminuje powstawanie mostków termicznych. Jednak w przypadku innych rozwiązań konstrukcyjnych oraz izolacyjnych budynków, a także w przypadku łączenia okien z elementami fasady lub ogrodem zimowym istnieje możliwość zastosowania szerszych okładzin aluminiowych, które w całości zakrywają drewnianą część ościeżnicy oraz dzięki odpowiednim kształtom umożliwiają łączenie w zestawy, a ich przemyślana konstrukcja sprawia, że całość tworzy jednolitą spójną bryłę.

Szczególną cechą wyróżniającą serię INTEGRAL od pozostałej grupy okien drewniano-aluminiowych jest jego niepowtarzalny kształt. Szerszy profil ościeżnicy jest jednocześnie osłoną i skrywa wąski profil skrzydła. Takie rozwiązanie umożliwia stosowanie energooszczędnych, trzyszybowych pakietów izolacyjnych – o współczynniku nawet Ug=0,4W/m2K. Wszystkie zestawy szybowe można wykonywać również w wariancie antywłamaniowym o różnych klasach bezpieczeństwa, szybach hartowanych, o podwyższonych właściwościach akustycznych, szkle ornamentowym lub z tzw. lustrem weneckim, szybach samoczyszczących itd. Obecne możliwości produkcyjne umożliwiają również wykonywanie okien INTEGRAL ze szprosami wyłącznie międzyszybowymi. Dodatkowe stosowanie ciepłych ramek w kilku wariantach kolorystycznych ogranicza skraplanie się pary wodnej na obrzeżach szyb.

 

Bogata kolorystyka okładzin aluminiowych zaczynając od pełnej kolorystyki palety RAL, poprzez kolory z palety ColorCollection (kolory z różnorodną fakturą oraz kolory metalizowane), kończąc na okładzinach imitujących strukturę powierzchni drewna sprawia, że system ten znakomicie komponuje się z nowoczesną, minimalistyczną architekturą.
Podstawowym kolorem profilu skrzydła jest kolor czarny, który w połączeniu z czarnymi uszczelkami przyszybowymi tworzy jednolitą całość.

Wszystkie okna drewniano-aluminiowe można wykonać z drewna sosnowego łączonego na długość, jak i z litymi warstwami zewnętrznymi, a także popularne, wyselekcjonowane egzotyczne drewno red meranti o dużej gęstości, klasyczne i szlachetne drewno dębowe oraz rzadziej stosowane gatunki, takie jak modrzew syberyjski, framire, sapeli i świerk.

 

To co jest zaletą może być i wadą – bardzo jednolity i spójny wygląd uniemożliwia wykonywanie większości konstrukcji. System ten stworzony został z myślą o wykorzystaniu głównie w ogrodach zimowych jako niewielkie otwierane okna umożliwiające wymianę powietrza. Może on jednak zostać wykorzystany do produkcji prostych i nieskomplikowanych okien zarówno jedno- jak i dwuskrzydłowych ze stałym, bądź ruchomym słupkiem, a także okien nieotwieranych. System Integral ze względu na swoją konstrukcję nie występuje w wersji THERMO lub PASSIV oraz nie może być stosowany w oknach balkonowych ze względu na ciężar pakietów szklanych.

Jako producent okien drewniano-aluminiowych wierzymy, że proponowane przez nas nowatorskie rozwiązania w połączeniu ze starannością wykonania znajdą również zastosowanie w Państwa domach.
 


Skontaktuj się znami
linia
kontakt
Biuro salon sprzedaży
(+48) 61 221-12-82
(+48) 505 054 172
(+48) 502 222 554
e-mail: biuro@jgk-okna.pl
Doradztwo techniczne
Grzegorz Kostrzewski
mobile: (+48) 505 054 172
e-mail: biuro@jgk-okna.pl