Zadzwoń do nas Doradztwo techniczne (+48) 505 054 172

Drzwi tarasowe harmonijkowo-przesuwne FS Portal skierowane są dla klientów, którzy cenią sobie możliwość swobodnego poruszania. Zaczerpnięta i sprawdzona technologia produkcji okien drewnianych również i w tym przypadku została wykorzystana przy budowie drzwi składano-przesuwnych. Gwarancja bezpieczeństwa i komfortu, możliwość stosowania wygodnego i przyjaznego niskiego progu sprawia, że produkt ten idealnie nadaje się do obiektów restauracyjnych oraz budynków z bezpośrednim wyjściem na taras. Mechanizm przesuwny zamontowany w ramie okiennej jest bardzo precyzyjny, a jego obsługa nie stanowi żadnych trudności, zapewniając tym samym swobodę bezproblemowego przemieszczania i składania skrzydeł. Więcej światła i powietrza daje nieograniczone możliwości koncepcji zagospodarowania pomieszczenia oraz poczucie bliskości z naturą. Stosowanie drzwi o szerokościach do 6,3m w konstrukcji siedmioskrzydłowej oraz różnorodność wariantów z pewnością zaspokoi Państwa oczekiwania. Drzwi tarasowe harmonijkowo-przesuwne FS możemy podzielić na dwa rodzaje – ze standardowym progiem drewnianym oraz z niskim progiem aluminiowym. Pierwszy rodzaj stosuje się głównie w budownictwie jednorodzinnym. Dzięki możliwości dowolnego montażu wózków jezdnych, zarówno na górze, jak i na dole ościeżnicy system ten staje się bardzo uniwersalny. Montaż szyny oraz wózków jezdnych w górnej części sprawia, że cały ciężar spoczywa na trwale zamontowanym górnym profilu ościeżnicy, a dolny próg jest identyczny jak ten stosowany w oknach balkonowych.

Od niedawna nasz dostawca firma Siegenia Aubi poszerzyła swoją ofertę o specjalne okucie umożliwiające produkcję okien oraz drzwi z drewnianym progiem FS Portal otwieranych na zewnątrz, a zawiasy wyposażone w specjalne bolce zabezpieczające stanowią ochronę przed włamaniem.

Drugi rodzaj okien oraz drzwi tarasowych harmonijkowo-przesuwnych wyposażony jest w niski aluminiowy próg i stosowany jest głównie w obiektach hotelowych oraz gastronomicznych. Niewątpliwie zaletą tego rozwiązania jest jego wyjątkowa konstrukcja – niski próg umożliwia montaż konstrukcji praktycznie na równo z poziomem podłogi. Próg wyposażony jest w przekładkę termiczną zapobiegającą powstawaniu kondensatu. Duże, zaopatrzone w łożyska kulkowe rolki wykonane ze specjalnego tworzywa, które w połączeniu z zawiasami również wzmocnionymi tworzywem gwarantują cichą, lekką i bezawaryjną obsługę, a uszczelki szczotkowe chronią szynę przed kurzem.

System FS Portal zarówno w wersji z drewnianym, jak i aluminiowym niskim progiem można wykonywać w wielu schematach otwierania, zaczynając od najprostszej konstrukcji dwuskrzydłowej kończąc na konstrukcji siedmioskrzydłowej. Ważną cechą systemu FS Portal jest to, że nie wszystkie skrzydła muszą się przesuwać na jedną stronę.
Stosowanie systemu FS Portal jest bardzo wszechstronne i jedyną wadą jest ograniczenie wielkości i masy skrzydeł. Całkowita masa skrzydła nie może przekroczyć 80kg, a szerokość od 370mm do 935mm, natomiast wysokość w zakresie od 970mm do 2500mm.

Dodatkowo w przypadku, gdzie wymagane jest zwiększenie ochrony przed włamaniem można podnieść poziom bezpieczeństwa stosując poszerzone profile skrzydła oraz zasuwnicę listwową z wielopunktowym ryglowaniem wyposażoną w jedną lub dwie atestowane wkładki w najwyższej klasie bezpieczeństwa oraz obustronną klamkę.

Zarówno okna i drzwi tarasowe przesuwne można wykonać z drewna sosnowego łączonego na długość, jak i z litymi warstwami zewnętrznymi, a także popularne, wyselekcjonowane egzotyczne drewno red meranti o dużej gęstości, klasyczne i szlachetne drewno dębowe oraz rzadziej stosowane gatunki, takie jak modrzew syberyjski, framire, sapeli i świerk.

Kolejną ważną cechą okien i drzwi tarasowych przesuwnych jest możliwość stosowania energooszczędnych, trzyszybowych pakietów izolacyjnych – o współczynniku nawet Ug=0,4W/m2K. Wszystkie zestawy szybowe można wykonywać również w wariancie antywłamaniowym o różnych klasach bezpieczeństwa, szybach hartowanych, o podwyższonych właściwościach akustycznych, szkle ornamentowym lub z tzw. lustrem weneckim, szybach samoczyszczących itd. Obecne możliwości produkcyjne umożliwiają również wykonywanie okien i drzwi tarasowych przesuwnych ze szprosami zarówno międzyszybowymi, jaki i nakładanymi „wiedeńskimi”. Dodatkowe stosowanie ciepłych ramek w kilku wariantach kolorystycznych ogranicza skraplanie się pary wodnej na obrzeżach szyb, a zwłaszcza na szprosach okiennych.

Wszystkie nasze produkty można wykonać zarówno w wersji drewnianej, jak i drewniano-aluminiowej. Szczegółowe informacje uzyskacie Państwo w naszym salonie firmowym oraz poprzez kontakt mailowy – nasza oferta zostanie dostosowana do Waszych potrzeb.


Skontaktuj się znami
linia
kontakt
Biuro salon sprzedaży
(+48) 61 221-12-82
(+48) 505 054 172
(+48) 502 222 554
e-mail: biuro@jgk-okna.pl
Doradztwo techniczne
Grzegorz Kostrzewski
mobile: (+48) 505 054 172
e-mail: biuro@jgk-okna.pl