Zadzwoń do nas Doradztwo techniczne (+48) 505 054 172

SYSTEM CLASSIC to produkt skierowany dla klientów ceniących sobie tradycyjne rozwiązania oraz klasyczne ostre kształty krawędzi.

 
Idealna, prosta forma systemu Classic oraz doskonałe wykonanie sprawiają, że produkty tego typu stosowane są zarówno w tradycyjnym jak i nowoczesnym budownictwie.

W wersji podstawowej nasze okna wykonujemy z okładziną ościeżnicy o profilu 66mm. Pozostała część ościeżnicy tj. 33mm pozostaje nieprzysłonięta profilem aluminiowym - na tą część ościeżnicy okna nakłada się warstwę izolacji, która eliminuje powstawanie mostków termicznych. Jednak w przypadku innych rozwiązań konstrukcyjnych oraz izolacyjnych budynków istnieje możliwość zastosowania szerszych okładzin aluminiowych o profilach odpowiednio 86mm oraz 96mm, które w większym stopniu zakrywają drewnianą część ościeżnicy. W przypadku łączenia okien z elementami fasady lub ogrodem zimowym mamy do dyspozycji inne profile, które dzięki swoim odpowiednim kształtom umożliwiają ich łączenie w zestawy, a przemyślana konstrukcja sprawia, że całość tworzy jednolitą spójną bryłę.

Bardzo szeroka oferta profili CLASSIC sprawia, że można wykonywać zarówno okna proste oraz kształtowe (łuki, elipsy, wielokąty, okna o nieregularnych kształtach), ale także umożliwia wykonywanie okien i drzwi tarasowych w systemach przesuwnych, zarówno w systemie uchylno-przesuwnym PSK, harmonijkowo-przesuwnym FS oraz podnośno-przesuwnym HS oraz wejściowych drzwi zewnętrznych. System ten można również wykorzystać w przypadku okien nieotwieranych, łączonych nieotwieranych z otwieranymi, okien balkonowych z niskim progiem ze stałym, jak i ruchomym słupkiem, okien narożnikowych, a także okien obrotowych.

Niezależnie od zastosowania wszystkie okna i drzwi w systemie GEMINI CLASSIC w standardzie wykonujemy w wersji THERMO, a dzięki bogatej kolorystyce okładzin aluminiowych zaczynając od pełnej kolorystyki palety RAL, poprzez kolory z palety ColorCollection (kolory z różnorodną fakturą oraz kolory metalizowane), kończąc na okładzinach imitujących strukturę powierzchni drewna.


Kolejną ważną cechą okien i drzwi drewniano-aluminiowych jest możliwość stosowania energooszczędnych, trzyszybowych pakietów izolacyjnych

 


– o współczynniku nawet Ug=0,4W/m2K. Wszystkie zestawy szybowe można wykonywać również w wariancie antywłamaniowym o różnych klasach bezpieczeństwa, szybach hartowanych, o podwyższonych właściwościach akustycznych, szkle ornamentowym lub z tzw. lustrem weneckim, szybach samoczyszczących itd. Obecne możliwości produkcyjne umożliwiają również wykonywanie okien CLASSIC ze szprosami zarówno międzyszybowymi, jaki i nakładanymi „wiedeńskimi”. Dodatkowe stosowanie ciepłych ramek w kilku wariantach kolorystycznych ogranicza skraplanie się pary wodnej na obrzeżach szyb, a zwłaszcza na szprosach okiennych.

Wszystkie okna i drzwi drewniano-aluminiowe można wykonać z drewna sosnowego łączonego na długość, jak i z litymi warstwami zewnętrznymi, a także popularne, wyselekcjonowane egzotyczne drewno red meranti o dużej gęstości, klasyczne i szlachetne drewno dębowe oraz rzadziej stosowane gatunki, takie jak modrzew syberyjski, framire, sapeli i świerk.

Zupełną nowością na rynku okien drewniano-aluminiowych jest wprowadzenie od połowy 2014 roku okien dla domów pasywnych nowej generacji.
GEMINI PASSIV to produkt dedykowanych dla osób budujących domy z zachowaniem najwyższych wymagań izolacyjności budynków. Dzięki zastosowaniu specjalnego izolatora o grubości 30mm zarówno dla skrzydła jak i ościeżnicy okna udało się uzyskać rewelacyjne wyniki izolacyjne, które zostały potwierdzone certyfikatem Passivhaus Institut w Darmstadt.
Wyjątkowa sztywność izolatora oraz stosowanie sprawdzonych profili aluminiowych systemu CLASSIC w połączeniu z drewnianą konstrukcją sprawia, że może zostać wykorzystany w większości obiektach. Jego uniwersalność zastosowania oraz znakomite parametry termoizolacyjne sprawiają, że produkt ten wkrótce zacznie znajdować coraz większe zastosowanie w nowo powstających budynkach, a także tych, które zostają odnawiane lub przebudowywane.
Jako producent okien i drzwi drewniano-aluminiowych wierzymy, że proponowane przez nas nowatorskie rozwiązania są przyszłością w budownictwie energooszczędnym oraz pasywnym, a w połączeniu ze starannością wykonania znajdą również zastosowanie w Państwa domach.


Skontaktuj się znami
linia
kontakt
Biuro salon sprzedaży
(+48) 61 221-12-82
(+48) 505 054 172
(+48) 502 222 554
e-mail: biuro@jgk-okna.pl
Doradztwo techniczne
Grzegorz Kostrzewski
mobile: (+48) 505 054 172
e-mail: biuro@jgk-okna.pl