Zadzwoń do nas Doradztwo techniczne (+48) 505 054 172

Dla wymagających klientów posiadamy również w swojej ofercie produkt o największych możliwościach technicznych. Wszędzie tam, gdzie liczą się duże powierzchnie przeszkleń oraz nowatorskie rozwiązania w dziedzinie architektury, idealne zastosowanie znajdują nasze drzwi podnośno-przesuwne HS Portal. Nowoczesna konstrukcja, niezawodność funkcjonowania, nieograniczone możliwości gabarytowe oraz prostota obsługi sprawiają, że nawet wielkopowierzchniowe konstrukcje nie stanowią problemu w codziennym użytkowaniu. Niewielka wysokość progu umożliwia swobodne przemieszczanie, a użyta technologia w jego procesie produkcji zapewnia szczelność oraz bezpieczeństwo. Potężne, szklane powierzchnie kreują niepowtarzalny klimat wnętrza, a jego prostota podkreśla charakter obiektu. Szerokie, komfortowe wyjście na taras podnoszą standard naszego mieszkania, zacierając tym samym granice pomiędzy tym co na zewnątrz, a tym co wewnątrz. High-Tech-Design - to doskonałe określenie użytej wiedzy oraz technologii w procesie tworzenia drzwi tarasowych podnośno-przesuwnych HS Portal.

Ruch w wadze ciężkiej – zastosowanie wyjątkowo odpornych i trwałych wózków jezdnych, mogących przenosić ciężary o wadze maksymalnej do 400kg, gwarantuje niezawodność funkcjonowania przez długie lata. Dzięki nieograniczonym możliwościom tego systemu możemy zbudować przeszkloną ścianę o szerokości nawet 19 metrów i otwierać ją na przestrzeni 12 metrów. System HS to jednak, nie tylko duże przeszklenia. Możemy go wykorzystać również w niewielkich oknach przesuwnych o szerokości skrzydła od 600mm do maksymalnej szerokości 3335mm i wysokości skrzydła w zakresie od 1175mm do nawet 3325mm. W zależności od wielkości i masy występuje w kilku wariantach nośności zaczynając od 150kg do nawet 400kg dla skrzydła jezdnego.
Podstawowa wersja wykonania gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa i ochronę przed włamaniem oraz umożliwia dopływ świeżego powietrza dzięki funkcji mikrowentylacji. Istnieje możliwość wykonania z obustronną klamką zamykaną na wkładkę o najwyższej klasie bezpieczeństwa oraz rozbudowy ochrony przed włamaniem nawet do klasy RC2.

Niski próg o wysokości zaledwie 19mm oraz wymienna nakładka, która w razie uszkodzenia może zostać zastąpiona nową, a także bogata kolorystyka klamek (biały, kremowy, brązowy, srebro naturalne, tytan jasny, stal szlachetna, jasny brąz, stare złoto, czarny) powoduje, że jest to produkt skierowany dla ludzi ceniących sobie najwyższą jakość wykonania, funkcjonalność oraz bezpieczeństwo i niezawodność.

Również ważnym atutem tego rozwiązania jest możliwość wykonania aż w jedenastu schematach/układach otwierania, zaczynając od podstawowej konstrukcji dwuskrzydłowej z czego jedno lub dwa skrzydła są przesuwne, poprzez konstrukcję trzy- oraz czteroskrzydłową z czego dwa lub wszystkie cztery są skrzydłami przesuwnymi, aż po tak rozbudowane konstrukcje jak schemat sześcioskrzydłowy ulokowanych na trzech niezależnych szynach jezdnych z czego cztery są skrzydłami jezdnymi. W przypadku braku miejsca na wykonanie dużych otworów okiennych istnieje również możliwość wykonania w schemacie jednoskrzydłowym przesuwanym na ścianę – wówczas część systemu HS montowana jest bezpośrednio do ściany.

Zarówno okna i drzwi tarasowe przesuwne można wykonać z drewna sosnowego łączonego na długość, jak i z litymi warstwami zewnętrznymi, a także popularne, wyselekcjonowane egzotyczne drewno red meranti o dużej gęstości, klasyczne i szlachetne drewno dębowe oraz rzadziej stosowane gatunki, takie jak modrzew syberyjski, framire, sapeli i świerk.

Kolejną ważną cechą okien i drzwi tarasowych przesuwnych jest możliwość stosowania energooszczędnych, trzyszybowych pakietów izolacyjnych – o współczynniku nawet Ug=0,4W/m2K. Wszystkie zestawy szybowe można wykonywać również w wariancie antywłamaniowym o różnych klasach bezpieczeństwa, szybach hartowanych, o podwyższonych właściwościach akustycznych, szkle ornamentowym lub z tzw. lustrem weneckim, szybach samoczyszczących itd. Obecne możliwości produkcyjne umożliwiają również wykonywanie okien i drzwi tarasowych przesuwnych ze szprosami zarówno międzyszybowymi, jaki i nakładanymi „wiedeńskimi”. Dodatkowe stosowanie ciepłych ramek w kilku wariantach kolorystycznych ogranicza skraplanie się pary wodnej na obrzeżach szyb, a zwłaszcza na szprosach okiennych.

Od początku 2014 roku wprowadziliśmy do sprzedaży zupełnie nowy, przełomowy produkt – system ECO PASS. Jest to całkowicie nowo zaprojektowany próg oraz zmieniona konstrukcja względem swojego sprawdzonego poprzednika. Główne i zauważalne różnice kryją się jednak w progu – ponownie przemyślana konstrukcja z 10-komorowym profilem, który decyduje o tym, że próg jest niezwykle energooszczędny. Dodatkowo aluminiowe wzmocnienia gwarantują zwiększoną stabilność, a szyna jezdna umieszczona jest 5mm nad poziomem podłogi. Atrakcyjne wzornictwo oraz liczne możliwości konfiguracji poprzez zastosowanie np. nakładki całkowicie wyrównującej poziom progu to kolejne ulepszenia i udogodnienia podnoszące i tak już wysoko zawieszczoną poprzeczkę.

Wszystkie nasze produkty można wykonać zarówno w wersji drewnianej, jak i drewniano-aluminiowej. Szczegółowe informacje uzyskacie Państwo w naszym salonie firmowym oraz poprzez kontakt mailowy – nasza oferta zostanie dostosowana do Waszych potrzeb.


Skontaktuj się znami
linia
kontakt
Biuro salon sprzedaży
(+48) 61 221-12-82
(+48) 505 054 172
(+48) 502 222 554
e-mail: biuro@jgk-okna.pl
Doradztwo techniczne
Grzegorz Kostrzewski
mobile: (+48) 505 054 172
e-mail: biuro@jgk-okna.pl