Zadzwoń do nas Doradztwo techniczne (+48) 505 054 172

Drzwi tarasowe uchylno-przesuwne PSK Portal bazują na znanej konstrukcji okna drewnianego. Zastosowana w nich technologia jest sprawdzona zarówno pod kątem użyteczności jak i trwałości mechanizmów przesuwnych. Wspólnie z naszym dostawcą okuć - firmą Siegenia Aubi pragniemy zaproponować Państwu produkt o najwyższych parametrach technicznych oraz korzystnej cenie. Przeniesienie napędu jezdnego odbywa się za pomocą szyny montowanej w dolnej części ramy, po której przemieszcza się skrzydło. Jego dodatkowym atutem jest możliwość uchylania, zapewniająca stały dopływ świeżego powietrza. Mechanizm jezdny jest tak skonstruowany, aby jego poruszanie było łatwe i komfortowe, a obsługa dziecinnie prosta nawet przy skrzydłach o wadze do 200kg. Możliwość stosowania drzwi tarasowych o szerokości do 4,2m w konstrukcji dwuskrzydłowej umożliwia wykorzystanie w większości obiektów.

Drzwi tarasowe uchylno-przesuwne PSK możemy podzielić na dwa rodzaje – z manualną obsługą PSK160 PLUS oraz z funkcją wspomagania uchylania PSK 200-Z PLUS. Pierwszy rodzaj stosuje się w mniejszych konstrukcjach o wadze nie przekraczającej 160kg i szerokości skrzydła jezdnego od 700mm do 1600mm i wysokości 970mm do 2500mm. Drugi rodzaj tzw. automat umożliwia wykorzystanie przy większych konstrukcjach o wadze nie przekraczającej 200kg i szerokości skrzydła jezdnego od 800mm do 2000mm i wysokości od 1130mm do 2500mm. Zarówno pierwszy jak i drugi rodzaj w wersji podstawowej gwarantuje wyjątkowe bezpieczeństwo i szczelność konstrukcji, a to za sprawą okucia zamontowanego na całym obwodzie skrzydła. Dodatkowo w prosty sposób można zwiększyć poziom bezpieczeństwa aż do klasy antywłamaniowej RC2, a w wersji z poszerzonymi profilami skrzydła istnieje możliwość wykonania z obustronną klamką oraz zamknięciem na atestowaną wkładkę.

Takie rozwiązania sprawiają, że drzwi tarasowe PSK Portal znajdują zastosowanie w wielu różnorodnych obiektach łącząc cechy tradycyjnie otwieranych okien z systemami przesuwnymi umożliwiającymi otwieranie dużych powierzchni, a wszystko to otrzymamy za stosunkowo rozsądną cenę. Kolejną ważną cechą i atutem tego rozwiązania jest jego możliwość wykonania w kilku układach/schematach otwierania, zaczynając od najpopularniejszego schematu A, czyli konstrukcji dwuskrzydłowej z czego jedna część jest stałą, a druga skrzydłem jezdnym, poprzez schemat C – konstrukcja czteroskrzydłowa z czego dwa środkowe skrzydła rozsuwane są na dwa skrzydła stałe. Rzadziej stosowana konstrukcja trzyskrzydłowa – dwa boczne skrzydła przesuwane w środkową stronę, czyli schemat K oraz ostatni schemat G, to konstrukcja trzyskrzydłowa, w której środkowe skrzydło jest skrzydłem jezdnym odsuwanym na dowolną stronę. W przypadku braku miejsca na wykonanie dużych otworów okiennych istnieje również możliwość wykonania w schemacie jednoskrzydłowym przesuwanym na ścianę – wówczas szyny jezdne przykręcane są bezpośrednio do ściany.

Bogata paleta kolorystyczna maskownic i osłonek okuć (biały, kremowy, jasny brąz, brąz, srebro naturalne, imitacja stali nierdzewnej) oraz łatwa obsługa i niezawodność funkcjonowania mechanizmów jezdnych w połączeniu z wyjątkową szczelnością i wysokim poziomem bezpieczeństwa w standardzie to najważniejsze atrybuty systemu PSK Portal.

Zarówno okna i drzwi tarasowe przesuwne można wykonać z drewna sosnowego łączonego na długość, jak i z litymi warstwami zewnętrznymi, a także popularne, wyselekcjonowane egzotyczne drewno red meranti o dużej gęstości, klasyczne i szlachetne drewno dębowe oraz rzadziej stosowane gatunki, takie jak modrzew syberyjski, framire, sapeli i świerk.

Kolejną ważną cechą okien i drzwi tarasowych przesuwnych jest możliwość stosowania energooszczędnych, trzyszybowych pakietów izolacyjnych – o współczynniku nawet Ug=0,4W/m2K. Wszystkie zestawy szybowe można wykonywać również w wariancie antywłamaniowym o różnych klasach bezpieczeństwa, szybach hartowanych, o podwyższonych właściwościach akustycznych, szkle ornamentowym lub z tzw. lustrem weneckim, szybach samoczyszczących itd. Obecne możliwości produkcyjne umożliwiają również wykonywanie okien i drzwi tarasowych przesuwnych ze szprosami zarówno międzyszybowymi, jaki i nakładanymi „wiedeńskimi”. Dodatkowe stosowanie ciepłych ramek w kilku wariantach kolorystycznych ogranicza skraplanie się pary wodnej na obrzeżach szyb, a zwłaszcza na szprosach okiennych.

Wszystkie nasze produkty można wykonać zarówno w wersji drewnianej, jak i drewniano-aluminiowej. Szczegółowe informacje uzyskacie Państwo w naszym salonie firmowym oraz poprzez kontakt mailowy – nasza oferta zostanie dostosowana do Waszych potrzeb.


Skontaktuj się znami
linia
kontakt
Biuro salon sprzedaży
(+48) 61 221-12-82
(+48) 505 054 172
(+48) 502 222 554
e-mail: biuro@jgk-okna.pl
Doradztwo techniczne
Grzegorz Kostrzewski
mobile: (+48) 505 054 172
e-mail: biuro@jgk-okna.pl