Zadzwoń do nas Doradztwo techniczne (+48) 505 054 172

SYSTEM SOFTLINE

to bardzo stylowe, a zarazem nowoczesne rozwiązanie poprzez zastosowanie zaokrąglonych krawędzi, skierowane dla klientów ceniących nowatorskie rozwiązania. Ten kształt profilu często jest wybierany ze względu na potrzeby architektoniczne z zachowaniem „miękkich lini” obiektu.

 

SYSTEM SOFTLINE to bardzo stylowe, a zarazem nowoczesne rozwiązanie poprzez zastosowanie zaokrąglonych krawędzi, skierowane dla klientów ceniących nowatorskie rozwiązania. Ten kształt profilu często jest wybierany ze względu na potrzeby architektoniczne z zachowaniem „miękkich lini” obiektu.

W wersji podstawowej nasze okna wykonujemy z okładziną ościeżnicy o profilu 66mm. Pozostała część ościeżnicy tj. 33mm pozostaje nieprzysłonięta profilem aluminiowym - na tą część ościeżnicy okna nakłada się warstwę izolacji, która eliminuje powstawanie mostków termicznych. Jednak w przypadku innych rozwiązań konstrukcyjnych oraz izolacyjnych budynków istnieje możliwość zastosowania szerszej okładziny aluminiowej o profilu 86mm, który w większym stopniu zakrywa drewnianą część ościeżnicy.

Bardzo szeroka oferta profili SOFTLINE sprawia, że można wykonywać zarówno okna proste oraz kształtowe (łuki, elipsy, wielokąty, okna o nieregularnych kształtach), ale także umożliwia wykonywanie okien i drzwi tarasowych w systemach przesuwnych, zarówno w systemie uchylno-przesuwnym PSK, harmonijkowo-przesuwnym FS oraz podnośno-przesuwnym HS oraz wejściowych drzwi zewnętrznych. System ten można również wykorzystać w przypadku okien nieotwieranych, łączonych nieotwieranych z otwieranymi, okien balkonowych z niskim progiem ze stałym, jak i ruchomym słupkiem, okien narożnikowych.

Niezależnie od zastosowania wszystkie okna i drzwi w systemie GEMINI SOFTLINE w standardzie wykonujemy w wersji THERMO, a dzięki bogatej kolorystyce okładzin aluminiowych zaczynając od pełnej kolorystyki palety RAL, poprzez kolory z palety ColorCollection (kolory z różnorodną fakturą oraz kolory metalizowane), kończąc na okładzinach imitujących strukturę powierzchni drewna.  

 

Kolejną ważną cechą okien i drzwi drewniano-aluminiowych jest możliwość stosowania energooszczędnych, trzyszybowych pakietów izolacyjnych – o współczynniku nawet Ug=0,4W/m 2 K. Wszystkie zestawy szybowe można wykonywać również w wariancie antywłamaniowym o różnych klasach bezpieczeństwa, szybach hartowanych, o podwyższonych właściwościach akustycznych, szkle ornamentowym lub z tzw. lustrem weneckim, szybach samoczyszczących itd. Obecne możliwości produkcyjne umożliwiają również wykonywanie okien SOFTLINE ze szprosami zarówno międzyszybowymi, jaki i nakładanymi „wiedeńskimi”. Dodatkowe stosowanie ciepłych ramek w kilku wariantach kolorystycznych ogranicza skraplanie się pary wodnej na obrzeżach szyb, a zwłaszcza na szprosach okiennych.

Wszystkie okna i drzwi drewniano-aluminiowe można wykonać z drewna sosnowego łączonego na długość, jak i z litymi warstwami zewnętrznymi, a także popularne, wyselekcjonowane egzotyczne drewno red meranti o dużej gęstości, klasyczne i szlachetne drewno dębowe oraz rzadziej stosowane gatunki, takie jak modrzew syberyjski, framire, sapeli i świerk.

Zupełną nowością na rynku okien drewniano-aluminiowych jest wprowadzenie od połowy 2014 roku okien dla domów pasywnych nowej generacji. GEMINI PASSIV to produkt dedykowanych dla osób budujących domy z zachowaniem najwyższych wymagań izolacyjności budynków. Dzięki zastosowaniu specjalnego izolatora o grubości 30mm zarówno dla skrzydła jak i ościeżnicy okna udało się uzyskać rewelacyjne wyniki izolacyjne, które zostały potwierdzone certyfikatem Passivhaus Institut w Darmstadt.
Wyjątkowa sztywność izolatora oraz stosowanie sprawdzonych profili aluminiowych systemu SOFTLINE w połączeniu z drewnianą konstrukcją sprawia, że może zostać wykorzystany w większości obiektach. Jego uniwersalność zastosowania oraz znakomite parametry termoizolacyjne sprawiają, że produkt ten wkrótce zacznie znajdować coraz większe zastosowanie w nowo powstających budynkach, a także tych, które zostają odnawiane lub przebudowywane.
Jako producent okien i drzwi drewniano-aluminiowych wierzymy, że proponowane przez nas nowatorskie rozwiązania są przyszłością w budownictwie energooszczędnym oraz pasywnym, a w połączeniu ze starannością wykonania znajdą również zastosowanie w Państwa domach.


Skontaktuj się znami
linia
kontakt
Biuro salon sprzedaży
(+48) 61 221-12-82
(+48) 505 054 172
(+48) 502 222 554
e-mail: biuro@jgk-okna.pl
Doradztwo techniczne
Grzegorz Kostrzewski
mobile: (+48) 505 054 172
e-mail: biuro@jgk-okna.pl