Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Brak wtyczki FLASH lub wyłączone JS.

Kliknij, tutaj

aby pobrać i zainstalować wtyczkę.

W przeglądarce musisz również włączyć obsługę Javascripts.

SYSTEM VELLA


SYSTEM VELLA - oparty jest na konstrukcji słupowo-ryglowej. Konstrukcję nośną stanowią słupy drewniane o grubości oraz głębokości obliczanej na podstawie wyliczeń statycznych. System zewnętrznych nakładek aluminiowych zapewnia trwałe mocowanie pakietów szklanych oraz stanowi doskonałe zabezpieczenie dla drewna. Rozwiązanie to emanuje naturalnością i ciepłem będąc jednocześnie idealnym rozwiązaniem zapewniającym wieloletnią trwałość bez potrzeby konserwacji, a stosowanie w konstrukcjach fasadowych oraz ogrodach zimowych potrafi doskonale sprostać różnorodnym wymaganiom architektonicznym.

Konstrukcja słupowo-ryglowa należy do grupy produktów drewniano-aluminiowych, jednak nie ma wielu wspólnych cech z pozostałą ofertą systemu GEMINI. Znajduje zastosowanie przy budowie fasad budynków oraz w ogrodach zimowych. W połączeniu z oknami oraz drzwiami drewniano-aluminiowymi może tworzyć kompletny system od jednego dostawcy. Podstawową cechą tego systemu jest jego prosta konstrukcja – słupy pionowe zwane nośnymi oraz poziome zwane ryglami po zmontowaniu tworzą jednolitą i bardzo trwałą konstrukcję, a w połączeniu z naturalnym surowcem jakim jest drewno również idealną alternatywę dla zimnych i surowych konstrukcji aluminiowych.


Budowę konstrukcji fasady rozpoczynamy od trwałego przytwierdzenia do budynku słupów nośnych, do których instalujemy słupy poziome – rygle. Całość łączymy w zestawy uzyskując tym samym jedną wspólną fasadę budynku. Uniwersalność zastosowania sprawia, że pomiędzy słupami nośnymi możemy montować ruchome przegrody takie, jak okna, drzwi balkonowe, drzwi wejściowe zewnętrzne oraz systemy okien i drzwi tarasowych przesuwnych. W przypadku stosowania systemu VELLA przy budowie ogrodów zimowych lub wykuszy całość konstrukcji możemy w zależności od kształtu oraz wielkości wyposażyć w system odprowadzania wody opadowej oraz kompletną obróbkę blacharską. Całość wykonana jest w tej samej kolorystyce z zachowaniem tych samych jednolitych kształtów.


W zależności od wielkości konstrukcji i sił działających na nią za pomocą wyliczeń statycznych wylicza się odpowiednią szerokość i głębokość słupów oraz rygli. Do dyspozycji mamy trzy podstawowe szerokości profili 50mm, 60mm, który jest najczęściej stosowanym profilem oraz 80mm. Bogata kolorystyka okładzin aluminiowych zaczynając od pełnej kolorystyki palety RAL, poprzez kolory z palety ColorCollection (kolory z różnorodną fakturą oraz kolory metalizowane), kończąc na okładzinach imitujących strukturę powierzchni drewna sprawia, że system ten znakomicie komponuje się z nowoczesną minimalistyczną architekturą.


Wszystkie elementy nośne jak i łączące zrobione są z drewna klejonego i można je wykonać z wielu gatunków, zaczynając od drewna sosnowego łączonego na długość, jak i z litymi warstwami zewnętrznymi, a także popularne, wyselekcjonowane egzotyczne drewno red meranti o dużej gęstości, klasyczne i szlachetne drewno dębowe oraz rzadziej stosowane gatunki, takie jak modrzew syberyjski, framire, sapeli i świerk.


Kolejną ważną cechą systemu VELLA jest możliwość stosowania energooszczędnych, trzyszybowych pakietów izolacyjnych – o współczynniku nawet Ug=0,4W/m2K.
Najważniejsza różnica polega jednak na tym, że w przypadku konstrukcji fasadowych wykonywanych w systemie VELLA nie mamy takich ograniczeń jak w przypadku okien i drzwi tarasowych. To umożliwia stosowanie dużych przeszkleń w rozmiarze JUMBO o wadze sięgającej nawet kilkuset kilogramów i grubości pakietu szklanego nie przekraczającego 60mm.
Wszystkie zestawy szybowe można wykonywać również w wariancie antywłamaniowym o różnych klasach bezpieczeństwa, szybach hartowanych, o podwyższonych właściwościach akustycznych, szkle ornamentowym lub z tzw. lustrem weneckim, szybach samoczyszczących itd. Obecne możliwości produkcyjne umożliwiają również wykonywanie tych konstrukcji ze szprosami zarówno międzyszybowymi, jaki i nakładanymi „wiedeńskimi”. Dodatkowe stosowanie ciepłych ramek w kilku wariantach kolorystycznych ogranicza skraplanie się pary wodnej na obrzeżach szyb, a zwłaszcza na szprosach okiennych.


Połączenia narożne oraz łączenia pakietów szklanych na dachach ogrodów zimowych możemy wykonać w tzw. połączeniu strukturalnym, eliminując tym samym stosowanie niepotrzebnych słupów, które niekiedy pogarszają efekt wizualny. Poprzez zastosowanie specjalnego spoiwa i masy uszczelniającej oraz wypełnienie komory pomiędzy pakietami szklanymi specjalnym izolatorem uzyskujemy trwały i znakomity efekt oraz gwarancję właściwej izolacji we wszystkich newralgicznych miejscach połączeń.


Jako producent ogrodów zimowych oraz fasad drewniano-aluminiowych wierzymy, że proponowane przez nas rozwiązania są przyszłością w budownictwie energooszczędnym, a w połączeniu ze starannością wykonania znajdą również zastosowanie w Państwa domach.


Zobacz - nasze realizacjePARTNERZYRealizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych