Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Brak wtyczki FLASH lub wyłączone JS.

Kliknij, tutaj

aby pobrać i zainstalować wtyczkę.

W przeglądarce musisz również włączyć obsługę Javascripts.

SYSTEM RETRO


SYSTEM RETRO został skierowany do obiektów zabytkowych lub stylizowanych na zabytkowe. Specjalnie wyprofilowany kształt profili aluminiowych sprawia, że produkt ten uzyskuje niepowtarzalny wygląd oraz podkreśla charakter budynku.

W wersji podstawowej nasze okna wykonujemy z okładziną ościeżnicy o profilu 66mm. Pozostała część ościeżnicy tj. 33mm pozostaje nieprzysłonięta profilem aluminiowym - na tą część ościeżnicy okna nakłada się warstwę izolacji, która eliminuje powstawanie mostków termicznych. Jednak w przypadku innych rozwiązań konstrukcyjnych oraz izolacyjnych budynków istnieje możliwość zastosowania szerszej okładziny aluminiowej o profilu 86mm, który w większym stopniu zakrywa drewnianą część ościeżnicy.


Bardzo szeroka oferta profili RETRO sprawia, że można wykonywać zarówno okna proste oraz kształtowe (łuki, elipsy, wielokąty, okna o nieregularnych kształtach), ale także umożliwia wykonywanie okien i drzwi tarasowych w systemach przesuwnych, zarówno w systemie uchylno-przesuwnym PSK, harmonijkowo-przesuwnym FS oraz podnośno-przesuwnym HS oraz wejściowych drzwi zewnętrznych. System ten można również wykorzystać w przypadku okien nieotwieranych, łączonych nieotwieranych z otwieranymi, okien balkonowych z niskim progiem ze stałym, jak i ruchomym słupkiem, okien narożnikowych.


Niezależnie od zastosowania wszystkie okna i drzwi w systemie GEMINI RETRO w standardzie wykonujemy w wersji THERMO, a dzięki bogatej kolorystyce okładzin aluminiowych zaczynając od pełnej kolorystyki palety RAL, poprzez kolory z palety ColorCollection (kolory z różnorodną fakturą oraz kolory metalizowane), kończąc na okładzinach imitujących strukturę powierzchni drewna.


Kolejną ważną cechą okien i drzwi drewniano-aluminiowych jest możliwość stosowania energooszczędnych, trzyszybowych pakietów izolacyjnych – o współczynniku nawet Ug=0,4W/m2K. Wszystkie zestawy szybowe można wykonywać również w wariancie antywłamaniowym o różnych klasach bezpieczeństwa, szybach hartowanych, o podwyższonych właściwościach akustycznych, szkle ornamentowym lub z tzw. lustrem weneckim, szybach samoczyszczących itd. Obecne możliwości produkcyjne umożliwiają również wykonywanie okien RETRO ze szprosami zarówno międzyszybowymi, jaki i nakładanymi „wiedeńskimi”. Dodatkowe stosowanie ciepłych ramek w kilku wariantach kolorystycznych ogranicza skraplanie się pary wodnej na obrzeżach szyb, a zwłaszcza na szprosach okiennych.


Wszystkie okna i drzwi drewniano-aluminiowe można wykonać z drewna sosnowego łączonego na długość, jak i z litymi warstwami zewnętrznymi, a także popularne, wyselekcjonowane egzotyczne drewno red meranti o dużej gęstości, klasyczne i szlachetne drewno dębowe oraz rzadziej stosowane gatunki, takie jak modrzew syberyjski, framire, sapeli i świerk.


Zupełną nowością na rynku okien drewniano-aluminiowych jest wprowadzenie od połowy 2014 roku okien dla domów pasywnych nowej generacji. GEMINI PASSIV to produkt dedykowanych dla osób budujących domy z zachowaniem najwyższych wymagań izolacyjności budynków. Dzięki zastosowaniu specjalnego izolatora o grubości 30mm zarówno dla skrzydła jak i ościeżnicy okna udało się uzyskać rewelacyjne wyniki izolacyjne, które zostały potwierdzone certyfikatem Passivhaus Institut w Darmstadt.
Wyjątkowa sztywność izolatora oraz stosowanie sprawdzonych profili aluminiowych systemu RETRO w połączeniu z drewnianą konstrukcją sprawia, że może zostać wykorzystany w większości obiektach. Jego uniwersalność zastosowania oraz znakomite parametry termoizolacyjne sprawiają, że produkt ten wkrótce zacznie znajdować coraz większe zastosowanie w nowo powstających budynkach, a także tych, które zostają odnawiane lub przebudowywane.


Jako producent okien i drzwi drewniano-aluminiowych wierzymy, że proponowane przez nas nowatorskie rozwiązania są przyszłością w budownictwie energooszczędnym oraz pasywnym, a w połączeniu ze starannością wykonania znajdą również zastosowanie w Państwa domach.


Zobacz - nasze realizacjePARTNERZYRealizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych